יום רביעי, 2 ביוני 2021

אמנות מס

 

מדוע חשוב להכיר סוגים שונים של אמנות מס?

היכרות עם סוגים שונים של אמנות מס יכולה להיות פעולה משתלמת עבור יזמים, יצואנים, יבואנים וכל מי שעוסק בפעילות של מסחר בינלאומי. בגלל שסחר בינלאומי כפוף לעיתים קרובות לסוגים שונים של אמנות מס בין מדינות, צריך להבין את המשמעות שלהן. במהלך השוואה בין סוגים שונים של אמנות מס, ניתן להחליט למשל בצורה מבוססת יותר איפה להצהיר על הכנסות נמוכות ואיפה להצהיר על הכנסות גבוהות. כך מצמצמים את חבות המס, אך עושים זאת באופן לגיטימי וחוקי לחלוטין.

יותר ויותר אנשים מבינים כיום את המשמעות של אמנות מס ואת ההשפעה שלהן על הציבור. אם בעבר נהוג היה להתייחס אל אמנות מן הסוג הזה בתור היטל או קנס בלבד, הרי שכיום רואים את ההשפעה החיובית של גיוס כספים מתוך פעילות של סחר בינלאומי. בהרבה מאוד מקרים, האופן שבו אמנות מס מנוסחות משפיע על הרווחים הכספיים של המדינה ועל היכולת שלה להציע לתושבים ולאזרחים שלה שירותים טובים יותר.עם מי מתייעצים לגבי אמנות מס?

הבעיה היחידה עם אמנות מס היא שלא תמיד מי שמנסח אותן, הוא גם אותו גורם שצריך להכיר אותן. במילים אחרות, אפילו יזמים או סוחרים בינלאומיים לא בהכרח יודעים איזה סוגים שונים של אמנות מס נחתמו בין המדינות הרלוונטיות. במקרים כאלה, אין ברירה אלא לגייס לטובת היכרות עם אמנות מס את הידע של בעלי מקצוע שמתמחים בכך.

בעלי המקצוע שאליהם כדאי לפנות על מנת להתמודד עם הנושא של אמנות מס בצורה חוקית יכולים להיות רואי חשבון, יועצי מס ועורכי דין. במקביל, יכול להיות שיהיה צורך להישאר עם אצבע על הדופק בנוגע לעדכון בתקנות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה